Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin karşı karşıya kaldığı zorluklara rağmen hızla devam eden büyüme mücadelesini vurgulayarak, "Bu zorlu süreçte, 19 Mayıs'ın ruhunu yaşatarak ve onun ilham verici mirasıyla güçlenerek bu yolda ilerleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

İstiklal Meşalesi: Türkiye'nin Dirilişinin Kıvılcımı

Erdoğan, ülkenin büyüme hedeflerine odaklanmanın ve birlik içinde hareket etmenin önemini vurgulayarak, "19 Mayıs'ın tarihî önemi ve millî ruhu, bize birlik ve dayanışma içinde hareket etme gücü veriyor. Bu ruhu yaşatarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal alanlardaki büyümesini hızlandırmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Bağımsızlık ateşi: Milletin Birlik ve Kararlılığıyla Yükselen Işık

Ayrıca, ülkenin karşılaştığı her türlü zorluğa rağmen, milletin azim ve kararlılığının büyüme ve kalkınma yolunda önemli bir itici güç olduğunu belirten Erdoğan, 19 Mayıs'ın gençlik ve millî iradeye vurgu yaparak, gençlerin ülkenin geleceğine olan inancını ve kararlılığını güçlendirmenin önemine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkenin büyüme mücadelesini sürdürürken, millî tarihimizin önemli bir dönüm noktası olan 19 Mayıs'ın değerlerine ve ruhuna sahip çıkmanın, gelecek nesiller için daha güçlü bir Türkiye inşa etmenin anahtarı olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Doğanın öfkesi: Akalan Mahallesi karla mücadele ediyor Doğanın öfkesi: Akalan Mahallesi karla mücadele ediyor

Samsun’da tam 105 yıl önce başlayan ve Milli Mücadele'nin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919'un Türkiye'nin güçlenmesindeki temel adımı simgelediğini vurgulayan Erdoğan, "Bu tarih, milletimizin her bir ferdinin vatan topraklarını korumak için canını ortaya koyduğu, milli ruhun en parlak anlarından biridir. Samsun'da atılan bu cesur adım, Anadolu'nun dört bir yanında alevlenen bağımsızlık ateşinin fitilini ateşlemiştir. Amasya, Erzurum, Sivas ve sonrasında Ankara'da bu ruh daha da güçlenerek tüm milletimizi bir araya getirmiştir" dedi.

Erdoğan, 19 Mayıs ruhunun, Türkiye'nin en büyük zenginliği ve gücü olduğunu belirterek, "Zorluklara karşı direnme, azimle mücadele etme ve inançla ilerleme ruhu, milletimizin kalbinde derin kökler salmıştır. Ülkemiz, tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de karşı karşıya olduğu zorlukların üstesinden, bu ruhla gelmiştir. Ancak 19 Mayıs'ın özünden ve ilkelerinden aldığımız ilhamla, Türkiye'nin kalkınma ve güçlenme mücadelesini sürdürebiliriz. Yeni Türkiye'nin genç nesilleri olarak, birbirimize kenetlenerek, kardeşlik bağlarımızı güçlendirerek bu mirasa sahip çıkmalıyız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını bir kez daha saygıyla anıyorum" şeklinde konuştu.

Editör: Kadir KURTAY